ЗНВК "Світанок"
Головна>Національне патріотичне виховання>Я - громадянин України і пишаюся цим.
Запорізький навчально-виховний комплекс І ступеня «Світанок»

ВИХОВНА ГОДИНА на тему:

Я – громадянин УКРАЇНИ і пишаюся цим

Виконала:

вихователь ГПД 4 –А класу

Ворошкова Т.Є

Мета: Поглибити знання учнів про свою державу та її історію, розширювати і поглиблювати поняття «громадянськості»; розвивати у дітей прагнення бути свідомим громадянином України, її патріотом, виховувати любов до рідного краю.

Обладнання: презентація, зображення державних символів України (Герб, прапор), портрети Т.Г.Шевченка та Михайла Грушевського.

ХІД ЗАНЯТТЯ

І. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

- Добрий день діти!

Сядьте всі рівненько

І послухайте гарненько!

ІІ. ВСТУПНА ЧАСТИНА

1.Мотивація.

Читаємо акровірш з презентації обговорюємо його. Діти висловлюють свої думки, щодо теми нашого заняття.

У всіх людей одна святиня,

Куди не глянь, де не спитай,

Рідніша їм своя пустиня,

Аніж земний в чужині рай.

Їм красить все їх рідний край.

Нема без кореня рослини,

А нас, людей, без Батьківщини.

(М. Чернявський)

- Про яку святиню говориться у вірші? (Про Україну)

- Як по-іншому ще можна назвати цей вірш? (Акровірш)

- Чим цікаві для нас такі вірші? (Складаємо перші букви кожного рядка і утворюємо слово. В цьому акровірші ми знайшли назву своєї Батьківщини).

2. Повідомлення теми і мети заняття.

- Тож, напевно, ви всі здогадалися, про що буде мова на нашому занятті? (Про нашу батьківщину – Україну).

ІІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА ЗАНЯТТЯ

Вчитель відкриває тему на дошці.

– Тема нашого заняття «Я - громадянин України і пишаюся цим». Наша Батьківщина – Україна. Вільна і незалежна держава, у якій нам випало щастя жити, бо ж як і матір, Батьківщину свою людина не обирає, а має від народження.

Скажіть з чим саме у вас асоціюється слово Україна? (Діти пишуть асоціацію на аркуші і клеять її на карту. Обговорення).

- Перед нами постають безкраї пшеничні лани, блакитне небо, могутня річка Дніпро, перші князі Київської Русі, перший президент Української Народної Республіки Михайло Грушевський. Усе це українські образи, створені століттями, наша з вами історія. У кожного народу свій шлях розвитку, свій шлях до щастя, до самовизначення. Для українського народу він був довгим і тернистим.

- А як оспівують поети нашу рідну землю? (Діти розповідають вірші)

1 учень. На землі великій

Є одна країна!

Гарна, неповторна,

Красна, як калина.

2 учень. І живуть тут люди

Добрі, працьовиті.

І скажу, до речі,

Ще й талановиті.

3 учень. Землю засівають і пісні співають,

На бандурі грають і вірші складають.

4 учень. Люблю тебе, моя Вітчизно мила,

Твої поля і небо голубе.

Бо ти дала мені малому крила,

То як же не любить мені тебе!

5 учень. Люблю тебе я, мила Україно!

І все зроблю, щоб ти завжди цвіла.

Я буду вчитись в школі на «відмінно»,

Щоб мною ти гордитися могла!

6 учень. Люблю твої ліси, струмки, джерельця

І все – усе, що є в моїм краю!

Тепло долонь і розуму, і серця

Я Україні милій віддаю.

- Бачите скільки хорошого сказано про нашу рідну Україну. А давайте пригадаємо тему нашого заняття. Діти зачитують тему з дошки.

- Скажіть, а хто з вас знає, хто такий «громадянин»? (Громадянин – це особа, яка належить до постійного населення певної держави, користується захистом держави, правами, наданими державою, та виконує обов’язки покладені на неї).

Кожен громадянин – це патріот своєї вітчизни, бо любить її, трудиться, щоб країна процвітала, відстоює і бореться за її щастя і незалежність.

- А що треба робити дітям, щоб відчути себе справжніми громадянами своєї Вітчизни? (Добре учитись, бути активними у житті класу, школи, любити і берегти природу України, примножувати багатства рідного краю, гартувати свою силу і волю). Діти висловлюють власні думки. Потім працюємо з тлумачними словниками і обговорюємо інформацію.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА

Пропоную вам переглянути презентацію. Обговорення.

- Пропоную вам закріпити наші знання з нашої теми у вигляді маленької вікторини.

Вікторина «Що я знаю про свою Батьківщину».

1. Президент України ( П. Порошенко)

2. Основний закон України. (Конституція України).

3. Як співають і слухають Гімн? (Стоячи).

4. Скільки кольорів має український прапор? (Два).

5. Синій колір українського прапора символізує…(небо)

6. Жовтий колір прапора – це колір…(колос пшениці)

7. Державний герб України. (Тризуб).

8. Найголовніша урочиста пісня України. (Гімн).

9. Столиця України. (Київ).

10. Найрідніше, найдорожче, найкраще місце на землі. (Батьківщина).

11. Українці здавна мали свій одяг, як він називається. (Вишиванка)

12. Державною мовою України є мова …(українська)

13. Які моря омивають територію України? (Чорне та Азовське).

14. Які ви знаєте найбільші ріки України? (Дніпро, Дунай, Південний Буг, Дністер, Десна).

15. Назвіть гори України. (Карпати, Кримські гори).

16. Найбільші міста України?

17. Хто був, є і залишається в серцях українців Кобзарем? (Шевченко).

- Молодці, скільки всього ми з вами знаємо про нашу Батьківщину. Я бачу, що кожен з вас любить рідну землю і дуже пишається, що народився саме тут.

ІV. ПІДСУМОК ЗАНЯТТЯ. РЕФЛЕКСІЯ

Пригадайте, хто такий громадянин? Чи ви пишаєтесь своєю Батьківщиною? (Діти висловлюють власні думки).

Красивий, щедрий рідний край

І мова наша солов’їна.

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься Україна.

 

На початок

Оновлено 14.09.2018