ЗНВК "Світанок"
Головна>Національне патріотичне виховання>Я син своєї землі
Запорізький навчально-виховний комплекс І ступеня «Світанок»

Виховна година

«Я син своєї землі»(2 клас)


Вихователь: Єременко В.М.

МЕТА: формувати уявлення учнів про обов’язок, мужність, героїзм українського народу; викликати почуття захоплення і гордості подвигами українських людей; викликати прагнення виховувати в собі волю, цілеспрямованість, моральну красу, розвивати мислення, уяву, мовлення, виховувати національно-патріотичні почуття в молодших громадян України.

Хід виховної години

І. Організація класу.

ІІ. Мотивація.

- Яке свято відзначають на Україні 14 жовтня?

ІІІ. Оголошення теми і мети.

ІV. Основна частина.

1. Бесіда.

- Що ви знаєте про свято Покрови Пресвятої Богородиці?

- Що ви знаєте про свято українського козацтва?

- А яке свято проголошено в 2014 р.?

2. Розповідь вчителя.

14 жовтня-потрійне свято: День захисника Вітчизни ,свято Покрови Пресвятої Богородиці(Як відомо, це свято знайшло своє продовження і в часи Запорізької Січі. Наші козаки вважали Пресвяту Богородицю своєю заступницею. Звертаючись до неї, вони казали: «Покрий нас чесним своїм Покровом та захисти нас від усякого зла!») та день укр.козацтва. покровителька наших козаків.
3. Бесіда за віршем.

Вірш про Україну
На білому світі є різні країни,
Де ріки, ліси і лани.
Та тільки одна на землі Україна,
А ми – її доньки й сини.
Усюди є небо і зорі скрізь сяють,
І квіти усюди ростуть.
Та тільки одну батьківщину ми маєм
ЇЇ Україною звуть.4.МІНІ-ДИСПУТ.
- А що для вас означає Батьківщина?
ВЧИТЕЛЬ. Всі ви народилися в найпрекрасніших куточках планети Земля. Але всіх нас об’єднає одна географічна назва, всіх нас об’єднало одне слово – Україна! Україна… Що стоїть за цим словом? Які асоціації у вас виникають з цим словом, коли ви його промовляєте?
Україна – це тихі води і ясні зорі, зелені сади, білі хати, лани золотої пшениці…
Україна – це розкішний вінок із рути, барвінку, що над ним світять заплакані золоті зорі…ВЧИТЕЛЬ. Наша Україна – чудовий куточок планети, де ніколи не буває ні міцних морозів, ні страшної спеки, злив та інших природних катаклізмів. У нас мякий, помір-ний клімат, родючі землі, великі ліси, могутні ріки й моря. Широкі лани прикрашають нашу привільну країну. І тому-то на наш край, на наші любі «тихі води, ясні зорі» неодноразово зазіхали вороги: турки і татари, поляки. Вони хотіли підкорити собі нашу Батьківщину, володіти її безмежними просторами. Вони руйнували, палили села і міста, забирали в полон красивих українських дівчат, які славились на весь світ своєю вродою; міцних хлопців, яких потім продавали на невільницьких ринках, а старих лю-дей просто безжалісно вбивали. Плач і стогін стояли над рідною землею. Але український народ не корився лихим нападникам, мужньо боровся проти них. У цій боротьбі особливо відзначилось козацтво.

5.РОЗПОВІДІ ПРО КОЗАКІВ І ВИЗВОЛИТЕЛІВ УКРАЇНСЬКОГО НАРОДУ.
Хто ж такі козаки? Козаків січі називали в народі «святими лицарями», їх оспівували в народних думах, піснях, легендах. Завзяті і мужні парубки ставали героями, розповіді про їх подвиги передаються із покоління в покоління.
Презентація про козаків.
Багато фольклорних творів присвячено і визвольній війні українського народу 1648-1654 років та їх героям. Особливе місце серед них займають думи про Богдана Хмельницького та його соратників – Івана Богуна, Максима Кривоноса.

Від усього серця вітаю з цими знаменними святами всіх громадян України, гідних нащадків великих прадідів, у чиїх жилах тече гаряча козацька кров і живе дух наших героїчних попередників!

6. ВІРШ В.СИМОНЕНКА «ВИРОСТЕШ ТИ, СИНУ…»ВЧИТЕЛЬ. Зараз я хочу звернутися до наших хлопчиків – майбутніх захисників Вітчизни – словами українського поета Василя Симоненка:
Виростеш ти, сину, вирушиш в дорогу,
Виростуть з тобою приспані тривоги,
Можеш вибирати друзів та дружину,
Вибрати не можна тільки Батьківщину.
Можна вибрать друга і по духу брата,
Та не можна рідну матір вибирати.
За тобою завше будуть мандрувати
Очі материнські і білява хата.
І якщо впадеш ти на чужому полі,
Прийдуть з України верби і тополі,
Стануть над тобою, листям затріпочуть,
Тугою прощання душу залоскочуть.
Можна все на світі вибирати, сину,
Вибрати не можна тільки Батьківщину.
Пам’ятайте завжди ці слова. І якщо виникне потреба, то слід не задумуючись віддати всі свої сили задля того, щоб твою Вітчизну не підкорили і не поставили на коліна. Присвятити своє життя захисту Батьківщини – це честь для кожного юнака.

V. ПІДСУМКИ ВИХОВНОЇ ГОДИНИ.

- Які свята відзначаються в Україні 14 жовтня?

- Що ви про них запам'ятали?

- Що розкажете вдома?

- Які вірші запам’ятали?

- Що сподобалось?

- Про що ви б хотіли ще дзнатись?

 

На початок

Оновлено 19.02.2019